Charakteristika školy

Vedení školy se snaží obsah i prostor školy neustále zlepšovat a hledat nové cesty pro vytvoření příjemného prostředí pro své žáky.

Škola má k dispozici 21 učeben 1. stupně, 29 odborných učeben, 2 tělocvičny, školní hřiště a pozemek s arboretem, školní jídelnu.

Každý učitel II.stupně má svou odbornou učebnu, ve které má okamžitě k použití množství pomůcek a literatury. Žáci se tedy za učiteli do jejich tříd stěhují.

Na 1.-5. stupni zavádíme prvky Daltonské výuky - výchova k samostatnosti, spolupráci, ohleduplnosti, spolupráci.

Dále zavádíme projekt "Zdravá záda" - cvičení s míči. Do péče o žáky patři i činnost dvou výchovných poradců. Žákům 8. a 9. tříd je každoročně nabízeno psychologické vyšetření struktury osobnosti, zájmů a profesionálního směřování. Je pořádána řada akcí v protidrogové tématice, besedy s lékařem aj.

Věnujeme mimořádnou pozornost žákům s výukovými problémy (dyslexie, dysgrafie aj.), kteří jsou integrováni a v tomto školním roce ve 2., 3., 4., 5.a 6. ročníku navštěvují samostatné hodiny českého a cizího jazyka. Ostatní část vyučování probíhá v kmenových třídách. Tato cesta se nám zdá jako nejvýhodnější z hlediska dětí a hodláme v ní pokračovat i nadále.

Všichni žáci 6. a 7. tříd procházejí povinně výukou informatiky ve třech moderních počítačových učebnách. Žáci ostatních tříd se mohou účastnit práce v mnoha počítačových kroužcích.

Výuku českého jazyka, dějepisu, občanské a rodinné výchovy doplňuje žákům 8. a 9. tříd návštěva vybraných filmů v rámci Filmového klubu mladých diváků.

V rámci školního klubu mohou žáci využívat keramickou dílnu a horolezeckou stěnu.

K získávání informací slouží po celý týden celodenně otevřená školní knihovna s 5000 svazky krásné i odborné literatury, videotékou, časopisy a internetem.

Škola vydává vlastní školní časopis GAGBEN, od roku 2002 zahájilo činnost školní vydavatelství BENE. První kniha se jmenuje Výpravy do neklidných luk. Jedná se o sbírku básní žáků 7.tříd.