Úvod > Aktuálně > Soutěž Souboj čtenářů

Soutěž Souboj čtenářů

Letos proběhl již 15. ročník této soutěže pro 6. ročník základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií, vyhlašovaný každoročně Světem knihy. Z naší školy se tentokrát zapojila třída 6.C.
Úkolem dětí bylo v rámci třídního kolektivu přečíst některou ze zadaných knih, které si mezi sebou rozdělily. Ti, kteří četli stejný titul, vytvořili čtenářskou skupinu, v níž mohli o knize diskutovat. Knihu pak četli velmi pozorně a při četbě si pořizovali výpisky, tvořili myšlenkové mapy, kreslili obrázky a v rámci skupiny vše konzultovali, aby nikomu neunikly podstatné informace.
V tomto roce četli žáci tyto knihy:
VALENTOVÁ, Veronika: Meteorit z Mušlovky (Argo)
KROLUPPEROVÁ, Daniela: Zločin na Starém Městě pražském (Albatros)
BERAN, Stanislav: Ztracený v povětří (Host)
JISLOVÁ, Štěpánka: Supro: Hrdinové na dluh (Crew)
ŠAMKO, Michal: Májky a totemy (KHER)
V pátek 19. dubna pak proběhlo online kolo soutěže, kde žáci v časovém limitu 30 minut měli co nejpřesněji zodpovědět zadané kvízové otázky (25 otázek – 5 otázek ke každé knize). Šesťáci  museli prokázat nejen znalost obsahu pěti soutěžních knížek, ale také předvést, že textu porozuměli, četli chytře a dokázali vyvodit třeba i nepřímo zmíněné souvislosti a znalosti.
Naši žáci 6.C se na soutěž zodpovědně připravili, a tak v konkurenci 95 zúčastněných škol vybojovali krásné 9. místo – viz zde.
I když na finále do Prahy pojede jen pět nejlepších třídních kolektivů, umístili se naši šesťáci výborně a patří jim velká gratulace a dík za jejich píli a houževnatost!
                                               Foto 6.C.jpg